-
2426/511Lyngby
Olaf Rude: Motiv fra Bornholm. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 98 x 130.
Sælges
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/541Lyngby
Jens Søndergaard: "Vej mellem bakker". Sign. Jens S. 21. Olie på plade. 31 x 41.
Sælges
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/544Lyngby
Gerda Wegener: Kvindeportræt. Sign. Gerda Wegener. Pen på papir. Lysmål 30,5 x 15. Bladstørrelse 31 x 16.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/569Aarhus
Gerda Wegener: To bogillustrationer. Sign. Tusch og gouache på papir. Lysmål 22 x 17 og 23 x 18. (2)
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2426/577Lyngby
Karl Bovin: Bakket landskab, sommer. Sign. Karl Bovin, Aasen, Jul 45. Olie på lærred. 69 x 84.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2426/625Lyngby
Martin Kaalund-Jørgensen: Landskab. Sign. Martin Jørgensen 18. Olie på lærred. 62 x 74.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2426/663Lyngby
Jens Peter Helge Hansen: Abstrakt komposition. JPHH 98. Olie på lærred. 80 x 95.
Sælges
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2426/674Lyngby
Jeppe Vontillius: Landskab fra Grønholt, 1954. Sign. IV; dateret på bagsiden. Olie på lærred. 21 x 30.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/684Lyngby
Harald Leth: "Fjorden ved Lemvig", 1973. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 31 x 46.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/685Lyngby
Karl Bovin: Landskab. Sign. Karl Bovin. Olie på plade. 49 x 57.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/721Lyngby
Hjalmar Bull: Siddende figur i landskab med flamingoer. Sign. Bull. Olie på lærred. 97 x 131.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2426/726Lyngby
Johannes Hofmeister: Landskab. Sign. JH. Olie på plade. 35 x 45.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2426/728Lyngby
Svend Engelund: Interiør med to kvinder ved et bord. Sign. SE 50. Olie på papir monteret på masonit. 24×28.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/730Aarhus
Folmer Bendtsen: Parti fra Sydhavn. Sign. Folmer Bendtsen. Olie på lærred. 34 x 42.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2426/734Aarhus
Sigurd Swane: To figurer. Sign. på bagsiden Sigurd Swane 1917. Olie på lærred monteret på malepap. 37 x 30.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/736Lyngby
Otto Larsen: Stilleben. Sign. Otto Larsen 1945. Olie på lærred. 49 x 62.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2426/742Lyngby
Jens Sørensen: Efterår i Dyrehaven. Sign. Jens Sørensen. Olie på lærred. 30 x 39.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/753Lyngby
Frode Kierulf: Spansk café. Sign. Frode Kierulf. 1916. Olie på lærred. 135 × 175.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/759Lyngby
Harald Leth: Stald med kvie og høns. Sign. H.L. 45. Olie på lærred. 65 x 92.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2426/763Aarhus
Carla Colsmann Mohr: Blomster. Sign. C.C.M. 1947. Olie på lærred. 48 x 56.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/785Aarhus
Agnes Louise Agnete Weie (f. Jensen): Portræt. Usign. Olie på lærred. 73 x 60.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/797Aarhus
Mogens Valeur: Siddende kvinde. Sign. M. Valeur 65. Olie på lærred. 97 x 88.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2426/807Aarhus
Kræsten Iversen: Vinterparti med solnedgang. Sign. K.I. Olie på lærred. 91 x 130.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2426/810Aarhus
Sigurd Swane: Blomster. Sign. SSW. Olie på lærred. 41 x 33.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/858Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Overskyet dag ved havet. Utydeligt signeret, 56. Olie på malepap. 52 x 73.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2426/936Aarhus
Sigurd Swane: Portugisisk landskab. Sign. S Sw. Olie på lærred. 72 x 75.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: