2426/11Lyngby
Napoloen III kaminur af forgydlt bronze og marmor med figurfruppe af patineret bronze, skive af hvid emalje. Sign.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2426/17Lyngby
Kongeligt nyrokoko kaminur af forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H. 54. B. 45. D. 21.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud:
2426/23Lyngby
Raingo Freres Paris: Fransk kaminur af forbyldt bronze og metal, skive af hvid emalje med sorte romertal. Rokoko form, 19. årh.s slutning. H. 45. B. 25. D. 23.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2426/35Lyngby
Kamingarniture af forgyldt bronze og rød marmor, bestående af et par seksarmede kandelabre og kaminur. Louis XVI form, 20. årh. H. ca. 62. (3)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: