2435/235Lyngby
Russisk sukkerskål af sølv, indvendig forgyldt. Alexander Fuld, Moskva 1885. Vægt 294 g. H. 7 cm. / 14 cm.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/236Lyngby
Russisk cigaretetui af sølv. Konstantin Skvortsov, Moskva 1908-1917, lødighed 84. Vægt 144 gr. L. 10,5 cm.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/237Lyngby
Russisk cigaretetui af sølv. Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. 19. årh.s slutning. Vægt 114 g. L. 9 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/238Lyngby
Russisk bælte af sølv, dekoreret med niello-arbejde. Skt. Petersborg 1908-1917. Vægt 254 g. L. 85 cm.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: