2433/42Aarhus
Et par franske Charles X opsatser af forgyldt bronze med hanke. 19. årh. H. 11. L. 29. Diam. 9,5. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2433/102Aarhus
Pejsesæt af hhv. patineret jern og messing, bestående af gnistfanger, skovl og ildrager. 20. årh. (4)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2433/138Aarhus
Etagere af metal, ovale hylder opat på rund fod. 20. årh. H. 125. L. 104. B. 70.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2433/153Lyngby
Albert Ernest Carrier-Belleuse, efter: To figurer, fremstillede af patineret metal. Monterede på baser af sortmalt træ. H. 68 cm. (2)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2433/245Aarhus
Et par cassoletter af bronze samt opsats af bronze og slebet krystalglas. 19.-20. årh. H. 13 og 15. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2433/259Aarhus
En samling monteringer af patineret og forgyldt bronze. Bestående af 14 dele. 19. årh. H. 8-14. B. 6-21. (14)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2433/264Aarhus
Fem katolske helgenfigurer af udskåret og bemalet træ. 19. årh. H. 37-42. (5)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: