2433/8Aarhus
Fransk konsolur af delvis forgyldt bronze, ved urhus putto på søjle. Dernière à Paris. 19. årh.s sidste halvdel. H. 65.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2433/11Lyngby
Engelsk George III lygteur i senere kasse af sortmalet med kineserier i guld, signeret 'Jn. Monkhouse, London. 18. årh.s slutning. H. 48. B. 30. D. 19.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2433/110Aarhus
Fransk konsolur af forgyldt bronze. Charles Hour, Paris. Rokokoform. Ca. 1900. H. 40.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: