2427/768
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2427/742
Erik Clausen: Komposition. Sign. Clausen 2019. Akvarel på papir. Bladstørrelse 68 x 49.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2427/746
Jiri Georg Dokoupil: Model. Sign. d 89. Tusch på papir. Bladstørrelse 70 x 50.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK -
2427/743
Erik Jørgensen: To kompositioner. Én sign. Erik Jørgensen 92. Olie på papir. Størrelse varierer. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2427/729
Albert Bertelsen: "Rustkomposition". Sign. Albert Bertelsen med dedikation, 6-9-1988. Akvarel på papir. 33 x 34.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2427/699
Nils Erik Gjerdevik: "Born to Gamble". Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 60x50.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Ikke solgt
2427/698
Svend Wiig Hansen: Uden titel. Sign. SWH. Olie på lærred. 52x58.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2427/695
Claus Carstensen: "Reflexions sur la Violence (Kitsch 1 ) #2, 1984. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 180 x 150. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2427/675
Mogens Andersen: Syv kompositioner. Alle sign. Akvarel på papir. Bladstørrelse 10 x 16 til 24 x 17. Uindrammet. (7)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2427/685
Frodo Mikkelsen: Uden titel, 2006. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 150. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2427/680
Vibeke Alfelt: "Hesteflok". Sign. monogram 1972. Olie på plade. 48 x 58.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2427/673
Jesper Christiansen: Uden titel. Sign. med dedikation og datering på bagsiden. Olie på lærred. 51x51.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
2427/646
Ole Folmer Hansen: "In the mood". Sign. Ole Folmer Hansen IV 2010 på bagsiden. Olie på træ. 59,5 x 59,5.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2427/649
Mogens Andersen: Seks kompositioner. Alle sign. Akvarel på papir. Bladstørrelse 21 x 15 til 30 x 21. Uindrammet. (6)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2427/656
Albert Mertz: Uden titel. Sign. AM 20-1-65. Gouache på papir. Bladstørrelse 39 x 30.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2427/667
Christopher Galvin-Harrison: "Head study". Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 92x71,5.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2427/665
Richard Winther: “Gul dame/høst-pige”. Sign. med titel og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 98x68.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK -
2427/643
Mogens Andersen: Seks kompositioner. Alle sign. Akvarel på papir. Bladstørrelse 13 x 21 til 29 x 22. Uindrammet. (6)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
2427/619
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2427/610
Elna Fonnesbech-Sandberg: Tre kompositioner. Én sign. på bagsiden. Mixed media. 24 x 28, 28 x 26 og 30 x 24. (3)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2427/604
Giovanni Meloni: Komposition. Sign. Giovanni Meloni 73. Olie på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2427/592
Niels Reumert: "Danser Karl". Sign. Niels Reumert 2007 på bagsiden. Olie på lærred. 45 x 45.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.750 DKK -
2427/589
Ib Spang Olsen: "Før Terminen". Sign. Mixed media på karton. Lysmål 50x69.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2427/583
Inge Hørup: "Woman in red dress", 2010-14. Sign. Inge Hørup. Olie på lærred. 160 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2427/565
Elna Fonnesbech-Sandberg: To kompositioner. Sign. på bagsiden hhv. 1987 og 1985. Mixed media. 47 x 33. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2427/580
Poul S. Nielsen: Model. Sign. monogram. Olie på lærred. 65 x 55.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2427/568
Ingvald Holmefjord: Landskab, Corbières. Sign. IH 2003; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 61.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2427/544
Jens Birkemose: "Figurer i natten". Sign monogram. Olie på lærred. 120 x 150. Uindrammet.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK -
2427/529
Lars Physant: "Ekstatisk II", 2005. Usign. Akryl på relief af træ. 88 x 72 x 2,6. (2)
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK -
2427/514
Leif Sylvester: "Apport". Sign. Sylvester 2015. Akryl på lærred. 60 x 50.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
60.000 DKK -
2427/508
Vurdering :
25.000 DKK Ikke solgt