2427/506
Frimod Joensen: Udsigt over en færøsk bygd. Sign. Frimod Joensen 1979. Olie på plade. 62 x 90.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK -
2427/790Aarhus
Kræsten Iversen: Opstilling. Sign. K.I. Olie på lærred. 52 x 63.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/798Aarhus
Kræsten Iversen: Havneparti. Sign. K.I. Olie på lærred. 65 x 85.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2427/800Aarhus
Kræsten Iversen: Landskab med gæs. Sign. K.I. Olie på lærred. 46,5 x 68.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/870Aarhus
Kjeld Hansen: Parti fra Svaneke, Bornholm. Sign. Kj. H. Olie på lærred. 69 x 94.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud: