2427/3Lyngby
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2427/15Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/33Lyngby
Øreskål af sølv samt kande. P. Hertz, København 1949 og 1950. Vægt 867 g. (2)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/57Lyngby
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/87Lyngby
Art Nouveau lågpokal af sterlingsølv. Marineministeriets Ærespræmie 1910. A. Michelsen. København 1908. Vægt 919 g. H. 37 cm.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2427/99Lyngby
Marius Hammer: Art Nouveau tazza af sølv og indfattet glas samt stamme med emaljearbejde. Stemplet M. Hammer. 930S. H. 14,5 cm Diam. 16 cm.
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/206Lyngby
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/208Lyngby
Ovalt fad af sølv, Grann & Lagley, København 1941. Vægt 768 g. 28 x 38 cm.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/211Lyngby
To kasseroller af sølv, med stjerthank af træ. Den ene A. Dragsted, København 1919, den anden med kinesisk eksportsølvstemplet. Derudover tripod flødekande. (3)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/212Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/213Lyngby
Fiskebestik af sølv smedet i rokokodesign. F. Heimbürger m.fl. Vægt 1110 g. (22)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/223Lyngby
Pokal af hammerslået sølv, Aug. Hahn, 1918. Vægt 764 g. H. 32 cm.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2427/255Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: