2419/361
Kaffe- og teservice af sølv, bestående af lille kaffe- og tekande, flødekande og sukkerskål med låg. Ca. 1900. Vægt ca. 955 g. H. 11,5–19. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Isolering mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud