872/​1356

Svensk design

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i lysegrå og grønne nuancer. Udført midt 20. årh., Sverige. Sign. MBH, AHN. L. 315. B. 197.

Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag