1731/​1

Alfred Schwarz (f. Berlin 1833, d. 1909)

En amorin og ung pige i selskabskjole. Sign. Alf. Schwarz. Olie på træ. 96×70.

Retoucheringer. Enkelte mindre overfladeridser og afskalninger. Et minimalt hul (1×1 mm).

Ældre malerier og møbler, 31. juli 2017

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag