877/344
Fransk nyrokoko kaminur af forgyldt bronze, urhus med figur i renaissance dragt, skive af hvid emalje. 19. årh.s midte. H. 52. B. 32. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage. furniture@bruun-rasmussen.dk Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Tæpper, varia, møbler, ure, 28. februar 2018
Vurdering
Hammerslag