William Joseph Anastasi (f. Philadelphia, USA 1933)
Uden titel (Bababad serien). Sign. på bagsiden William Anastasi august 1996, Arronn. Mixed media på papir. Bladstørrelse 25×32.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017