873/​734

William Joseph Anastasi (f. Philadelphia, USA 1933)

Uden titel (Bababad serien). Sign. på bagsiden William Anastasi august 1996, Arronn. Mixed media på papir. Bladstørrelse 25×32.

Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).

Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

32.000 DKK