1737/1517
Thangka med mangearmet vred guddom holdende buddhafigurer i hænderne. Ca. 1900. Billedfelt 89×71 cm.
Proveniens: Vagn Pedersens samling, 1927–2005.
Slitage, pletter.
Varia, 14. september 2017
Vurdering
Hammerslag