Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Fruits”, 2006. Sign. Kvium 06, 81/95. Litografi i farver. Bladstørrelse 77×118.
Litteratur: Sørensen, Vieten & Urwald: “Michael Kvium. Det trykgrafiske værk 1979–2006”, København, 2006, nr. EC 175.
Malerier og grafik, 7. juni 2017