873/171
Et par franske directoire kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med stående vestalinde, holdende tre lysarme i form af fabeldyr, firsidede baser med figurer i relief. 19. årh.s begyndelse. H. 68. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag