2418/170
Solitærsæt af sølv, kantet form, bestående af tekande, H. 10 cm sættebakke L/B. 28,5 cm, sukkerskål og flødekande. Stemplet O.R. (Otto Rasmussen). Vægt 895 g. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
19 bud