1725/​26

ET PAR svenske rokoko armstole af bemalet træ. Stockholm, 18. årh.s midte (2)

Proveniens: Familien Leionmark.

Nyere bemaling og patinering. Moderne betræk, men gammel oppolstring.

Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag