1725/26
ET PAR svenske rokoko armstole af bemalet træ. Stockholm, 18. årh.s midte (2)
Proveniens: Familien Leionmark.
Nyere bemaling og patinering. Moderne betræk, men gammel oppolstring.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag