2417/​630

Ib Kofod-Larsen (f. 1921, d. 2003)

Skænk af eg. Front med fire døre og fire skuffer. Model FA 66. Udført hos Faarup Møbelfabrik. H. 77. B. 230. D. 49,5.

Litteratur: Mobilia no. 129, april 1966.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fire hyldeholdere mangler.

Moderne kunst og design, 23. april 2024

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK