2417/630
Ib Kofod-Larsen (f. 1921, d. 2003)
Skænk af eg. Front med fire døre og fire skuffer. Model FA 66. Udført hos Faarup Møbelfabrik. H. 77. B. 230. D. 49,5.
Litteratur: Mobilia no. 129, april 1966.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fire hyldeholdere mangler.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag