872/1293
Svensk design
Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i røde, gule, grønne og blå nuancer på grå bund. Udført midt 20. årh., Sverige. Usign. L. 242. B. 170.
Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017
Vurdering
Hammerslag