872/​1293

Svensk design

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i røde, gule, grønne og blå nuancer på grå bund. Udført midt 20. årh., Sverige. Usign. L. 242. B. 170.

Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK