Xue Zhai og Pu Jin?
Vifte med mand siddende ved søbred, bagside belagt med guld. Akvarel på papir. Indrammet. Signeret. Kina, 20. årh. L. 50 cm.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt asian@bruun-rasmussen.dk
Asiatisk kunst, 2. juni 2017