Andy Warhol (f. Pennsylvania 1928, d. New York 1987)
“Portræt af Willy Brandt”, 1976. Sign. Andy Warhol samt Willy Brandt. Udstillingsplakat fra Galerie Wünsche Hamburg-Bonn, juli 1976. Offset litografi i farver. Lysmål 63×56.
Malerier og grafik, 7. juni 2017