2418/54
Regency form tekande af sølv, A. Dragsted, Københavns bymærke 1919. H. 16 cm. Endvidere kaffekande, sukkerskål og flødekande stemplet ukendt mestermærke P samt faux månedsmærker, Danmark 20. årh. Vægt 1750 g. (4).
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud