Günther Förg 879
Malerier, skulpturer og foto
883/1367
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
1832/511
Günther Förg: Vase af polykromt dekoreret lertøj. Sign. Förg 95. Stemplet Tommerup Keramisk Værksted. H. 19
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
879/1374
Günther Förg: Fad. Sign. Förg 98 samt stemplet HAK. Polykromt dekoreret lertøj. Diam. 46.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
38.000 DKK -
879/1372
Günther Förg: "Uden titel (Stele)", ca. 1998 Sign. Förg, 1/25. Grønpatineret bronze. H. 21
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK -
879/1371
Günther Förg: "Uden titel (Stele)", ca. 1998. Sign. Förg, 9/25. Grønpatineret bronze. H. 21.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
25.000 DKK -
879/1369
Günther Förg: "Uden titel". Sign. Förg 94. Olie på træplade. 60 x 50.
Vurdering :
400.000–500.000 DKK Hammerslag:
300.000 DKK -
879/1368
Günther Förg: "Uden titel (Stele)", 1998. Sign. Förg, 1/6. Patineret bronze. H. 40. B. 18.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
879/1367
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
879/1366
Günther Förg: Uden titel. Sign. Förg 01. Mixed media på papir. Bladstørrelse 22 x 16.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
25.000 DKK -
879/1363
Günther Förg: Dekoreret vase. Sign. i bunden Förg 96 samt stemplet 'Tommerup Keramisk Værksted 1996'. Lertøj med begitning og glasur. H. 40. Dia. 25.
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
35.000 DKK -
879/1361
Günther Förg: Fad. Sign. Förg 96 samt stemplet Tommerup Keramisk Værksted (885-30-4). Polykromt dekoreret lertøj. Diam. 47.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
28.000 DKK -
879/1360
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
879/1359
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
879/1358
Günther Förg: "Uden titel", ca. 1996. Sign. Förg, 7/25. Bronze. H. 19, B. 16.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
24.000 DKK -
879/1348
Günther Förg: "Knie". Sign. Förg 94; stemplet Förg, 18/25. Patineret bronze. H. 23.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
879/1347
Günther Förg: "Uden titel (Maske)", ca. 1990. Sign. Förg, 11/25. Stemplet Jensen Cire Perdue. Patineret bronze. H. 25.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK -
879/1346
Günther Förg: "Untitled (Stele)", 1998. Sign. Förg, 3/6. Patineret bronze. H. 40. B. 18.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
879/1345
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
879/1344
Günther Förg: "Uden titel". Sign. Förg 93. Akvarel på papir. Bladstørrelse 53 x 36
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
35.000 DKK -
879/1343
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
879/1342
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
35.000 DKK -
879/1339
Günther Förg: "Uden titel". Sign. på bagsiden Förg 1995. Akryl på bly monteret på plade. 60 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
350.000 DKK