2420/884
Anne Vibeke Bülow: Uden titel. Sign. monogram, 03. Skulptur af sortmalet lertøj. H. 63.
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2420/876
Sterett-Gittings Kelsey: Golfspiller. Sign. Kelsey 77. Patineret bronze på base af træ. H. inkl base 27.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2420/824
Erik Heide: "Lille dyr". Sign. Erik Heide. Patineret bronze. H. 6.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2420/814
Erik Heide: Gående mand. Sign. Erik Heide 2000. Patineret bronze. H. 22,5.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2420/810
Sterett-Gittings Kelsey: Springrytter og pige til hest. Sign. Bronze. H. 15 og 16. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2420/782
Kaj Arne Rugholm Henriksen: Budcykel. Usigneret. Patineret jern. H. 40. L. 72.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
2420/747
Gísli Baldvin Björnsson: Uden titel. Sign. Gísli. Bemalet sten monteret på granitsokkel. H. 24.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt
2420/746
Ansgar Elde: To relieffer. Én sign. Delvist dekoreret og glaseret lertøj monteret på træ. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2420/685
Erik Varming: Uden titel. Sign. EV 89. Bronze monteret på base af sten. 16 x 11 x 14.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2420/631
Grethe Tranberg: Siddende figur. Sign. Tranberg 97. Delvist glaseret lertøj. 26 x 32 x 25.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2420/625
Bjørn Nørgaard: Forarbejde til udsmykningen: "Efter syndefald", 2006. Model i gips. H. 40. L. 49. D. 15.
Vurdering :
3.000–4.500 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2420/577
Marco Evaristti: "Pige". Sign. M.E. 04. Sølvpatineret metal. H. 27.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2420/563
Børge Jørgensen: Objekt. Sign. Børge Jørgensen 88. Børstet og poleret stål. H. 70.
Vurdering :
12.000 DKK Ikke solgt
2420/559
Børge Jørgensen: Relief. Sign. på bagsiden B.J. 73. Rustfrit stål. 64 x 50.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2420/529
Hanne Varming: Model. Sign. HV, 8/20. Mørkpatineret bronze. H. 35.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
17.500 DKK