2419/268
To par barok lysestager af messing, begge med balusterformede stammer. 18. årh. H. 15–16. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag