Alle emner
2420/379Aarhus
Valdemar Irminger: Fra en solbelyst skovvej. Sign. VI. Olie på lærred monteret på plade. 19 x 28.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2420/380Aarhus
Torsten Kruse: Marine med finsk skonnert. Sign. Kruse 97. Vandfarve og tusch på papir. Lysmål 29 x 39.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2420/381Aarhus
Barok bæger af sølv på tre fødder. 18. årh. H. 7.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2420/382Aarhus
Potte af patineret bronze opsat på fødder. Utydelig stemplet. 20. årh.s. begyndelse. H. 11. Diam. 24.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: