2142/341
Edvard Lehmann (f. København 1815, d. sst. 1892)
Afteninteriør med en familie. Usigneret. Olie på lærred. 26,5×22,5.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag