1402/774
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“President”. Bordlampe af messing og teak. Udført hos Fog & Mørup. H. 44. Diam. 37.
Litteratur: Bo Bedre 1966, i annonce.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. januar 2014
Vurdering
Hammerslag