2041/215
Tysk opsats af sølv, drevet med rokoko ornamentik. Gebruder Friedlander. 20. årh. Vægt 587 g. H. 12 cm. Diam. 23 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud