1722/904
Dansk design
Lysekrone med stamme og seks arme beklædt med palisander, skærme af klart glas. 1960'erne. H. 69. Diam. 78.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|