1722/​904

Dansk design

Lysekrone med stamme og seks arme beklædt med palisander, skærme af klart glas. 1960'erne. H. 69. Diam. 78.

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 30. maj 2017

Kategori
Vur­dering

1.000 DKK

Solgt

Hammerslag

250 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
250 DKK