12103/​54

Ubekendt maler, 19. årh.

Syrener, roser og guldregn. Usign. Olie på lærred. Lysmål 39×32. Indrammet.

Sælger oplyser

Lidt slid på rammen.

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.350 kr.

13 bud

1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
(Autobud) 1.050 kr.
1.000 kr.
950 kr.
900 kr.
850 kr.
800 kr.
750 kr.