2016/694
Dieter Rams (f. Weisbaden 1932)
“606 Universal Shelving System”. Fritstående reolsystem af aluminium bestående af tre skabe, 26 hylder og tre højdejustérbare vanger. Udført og delvist mærket hos DePadova, Italien. Skabe H. 39,5. B. 90,5. D. 37,5. Hylder B. 90,5. D. 24,5–30,5. Vanger H. 258. (32)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
34 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||