2119/250
Et par røgelseskar af metal til ophængning, gennembrudt og rigt dekoreret med drager og design. Bhutan, 20. årh. H. 38 cm. (55 cm inkl. ophæng). (2)
Mindre buler, ridser og mærker. Enkelte dele mangler. bl.a en kæde.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud