2432/891
Thorvald Bindesbøll (f. København 1846, d. sst. 1908)
Et par lysestager af terrakotta støbt med skønvirkeornamentik i relief. Udført og stemplet hos P. Ipsens Enke, 169, IV. H. 17. Lystyllers indv. diam. 2,4. (2)
Almindelig brugsslitage.
Vurdering
910212 |