2039/913
Dansk møbeldesign
Tre indskudsborde af palisander. 1960'erne. H. 47. D. 60. B. 40. (3)
Mindste bord mærket med tush under pladen: No. 400.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelt finérskade.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag