Tal R (f. Tel Aviv 1967)
Uden titel. Sign. Tal R 20.8.06. Olie og akvarel på papir. Bladstørrelse 30×21. I ramme bemalet af kunstneren.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren. Har ikke tidligere været udbudt til salg.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020