2049/345
Arita flaskevase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med bånd af stiliseret bladornamentik. Signeret. Japan. Edo. 1615–1868. H. 22.
Kraftigt restaureret. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud