12131/​77

To japanske kaligrafiske blade trykt med skrifttegn. Træsnit, 19.-20. årh. Bladmål 36,5×47. Rammemål 42,5×52. (2)

Syrepletter på papiret. Rammen med ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

380 DKK

380 DKK
(Autobud) 360 DKK
360 DKK
340 DKK
320 DKK
300 DKK