12131/​77

To japanske kaligrafiske blade trykt med skrifttegn. Træsnit, 19.-20. årh. Bladmål 36,5×47. Rammemål 42,5×52. (2)

Sælger oplyser

Syrepletter på papiret. Rammen med ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021

Vur­dering

800 kr

Hammerslag

380 kr

380 kr
(Autobud) 360 kr
360 kr
340 kr
320 kr
300 kr