2148/1351
“Herbag” rygsæk af brunt læder og beige Toile GM kanvas med sølvfarvede beslag, to stropper og ét rum indvendigt. Lås og nøgler samt mindre udskifteligt kanvas medfølger. H. 42 x B. 38 x D. 11 cm. Medfølgende kanvas H. 32 x B. 36 x D. 12 cm. 2003.
Original dustbag medfølger.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Mærker, ridser, pletter og tuschstreg på læder. Let slitage på hjørnerne af kanvas. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 1. december 2021
Vurdering
Hammerslag