Foto endnu ikke klar
893/​227

Stor lysekrone af forgyldt og patineret bronze med atten lys monteret til el., toppen støbt med paletter, roset med kogle og dyrehoveder, hvorfra kæder, underdelen prydet med Amor og seks Vestalinder hver med tre lysarme, bunden prydet med palmetetter og stor kogle. Empire stil, 20. årh. H. 130. Diam. 90.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag

43.000 DKK