Foto endnu ikke klar
893/227
Stor lysekrone af forgyldt og patineret bronze med atten lys monteret til el., toppen støbt med paletter, roset med kogle og dyrehoveder, hvorfra kæder, underdelen prydet med Amor og seks Vestalinder hver med tre lysarme, bunden prydet med palmetetter og stor kogle. Empire stil, 20. årh. H. 130. Diam. 90.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag