12039/119
Marie Sandholt (f. København 1872, d. sst. 1942)
Komposition. Sign. M. Sandholt 1922. Olie på lærred. Lysmål 29×37. Rammemål 47×57.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag