2323/707
Dansk møbeldesign
Overpolstret tre-personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med rødt velour. 1930–40'erne. L. 204.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 6. juni 2023
Vurdering
Hammerslag