2432/41
Louis XVI spejl i ramme af forgyldt træ, prydet med vædderhoved, prydvase og giurlander. 18. årh.s slutning. H. 131. B. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere forgyldning.
Vurdering