1344/1556
Meissen fad af porcelæn, dekoreret i farver og og guld med blomster. 19. årh. L. 46,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Med huller til ophæng. Med brændingsfejl i porcelæn og glasur.
Varia, 31. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
21 bud