2048/765
Charles Schneider (f. 1881, d. 1953)
Art Deco vase af grøngult glas med overfang af rødbrunt glas udskåret i form af stiliseret plantevækst. Sign. Le verre francais, France, Ovington New York. Udført i 1920erne. H. 27,3. Diam. max. 20.
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud